Crème brûlée

przez aga

Crème brûlée to pyszny i prosty do wykonania deser waniliowy – aksamitny krem ukryty pod skorupką z karmelizowanego cukru. Mała ilość składników, niewielki wysiłek, a efekt iście restauracyjny! Tym rozpływającym się w ustach deserem z pewnością zaskoczycie swoich domowników i gości.

Niestety, przygotowanie crème brûlée wymaga jednak pewnego rodzaju specjalizacji. Kluczową rolę odgrywają foremki zwane ramekinami bądź kokilkami. To ceramiczne lub szklane foremki do przygotowania zapiekanych deserów i fondatów. Kokilki przeznaczone do crème brûlée są płaskie i szerokie, o wysokości około 3 cm – wszystko po to, by krem ścinał się równomiernie. Jeśli dysponujemy tylko wyższymy foremkami, lepiej napełnić je tylko do wysokości kilku cm.

Kolejnym przyrządem potrzebnym do przygotowania tego deseru jest palnik, za pomocą którego karmelizujemy wierzch deseru. Z dobrych wieści – kokilki i palnik są relatywnie tanim wydatkiem i można dosatać je w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz jak i w większych supermarketach, często nawet w zestawie. Zarówno kokilki jak i palnik posłużą do przygotowania wielu deserów, nie tylko crème brûlée – crema catalana, fondaty i opalane bezy to tylko niektóre z nich.

crème brûlée
crème brûlée

You may also like

Dodaj komenatrz