Pudding chia z mlekiem kokosowym

przez aga

Pudding chia z mlekiem kokosowym – szybki fit deser lub słodkie i pożywne śniadanie 😉 Chia to małe nasionka szałwii hiszpańskiej, które w kontakcie z płynem wielokrotnie zwiększają swoją objęctość. Są nieco galaretkowate, a w połączeniu z mleczkiem kokosowym i owocami tworzą deser o ciekawej konsystencji i teksturze.

Nasiona chia określane są często jako superfoods i najczęściej to właśnie na dziale ze zdrową żywnością je znajdziemy. Jak większość nasion, posiadają sporo wartości odżywczych i zalet zdrowotnych, ale… ze względu na dużą zawartość łatwo pęczniejącego błonnika nie wolno z nimi przesadzać. Zalecana jednorazowa porcja to około 15g-20g nasionek, czyli około 1,5 łyżki, a takich porcji spożywamy maksymalnie 2 dziennie.

Do puddingu z chia polecam użycie mleczka kokosowego. Pudding wykonany z mleka roślinnego (owsianego czy migdałowego) jest również smaczny, ale posiada znacznie mniej kremową konsystencję. Nasionka chia namoczone w mleku kokosowym są nieco mdłe, dlatego pudding warto podać z owocami o wyrazistym smaku – mango, malinami czy marakują.

pudding chia z mlekiem kokosowym
pudding chia z mlekiem kokosowym

You may also like

Dodaj komenatrz